Permittering - Zasiłek dla osób przebywających na zwolnieniu tymczasowym


Chciałbyś w jak najkrótszym czasie załatwić sprawy związane z zasiłkiem dla osób przebywających na zwolnieniu tymczasowym (permitteringu)?
Wypełnimy i dostarczymy za Ciebie wszystkie niezbędne dokumenty!


Wykaz potrzebnych dokumentów:

Zasiłek dla osób przebywających na zwolnieniu tymczasowym (permittering):

1. Umowa o pracę z dokumentem zawiadamiającym o ,,permitteringu,, / zwolnieniu tymczasowym oraz wcześniejsze umowy i wypowiedzenia z ostatniego roku jeżeli były od danego i / lub innych pracodawców.
2. Pozwolenie na pobyt i pracę w Norwegii (dokument o nazwie registreringsbevis lub varig oppholdstillatelse).
3. Akt urodzenia dziecka / dzieci, informacje o ich numerach PESEL oraz dane drugiego rodzica wraz z numerem PESEL i informacją czy drugi rodzic pobiera zasiłek dla osób bezrobotnych (dotyczy tylko osób posiadających dzieci do 18 r.ż.)
4. Dokument o nazwie ,,Bekreftelse på permitterings- og sluttårsak,, otrzymywany od pracodawcy. Podanie o zasiłek dla osób bezrobotnych można złożyć bez tego dokumentu, NAV zazwyczaj wymaga jednak dostarczenia go.
5. Informacja o posiadanej metodzie logowania (BankID, BankID na telefonie, Buypass lub Commfides) w przypadku osób korzystających również z usługi rejestracji na stronie NAV. Osoby, które nie posiadają wyżej wymienionych metod logowania zobowiązane są osobiście udać się do NAV aby pracownik dokonał ich rejestracji w systemie NAV jako osoby bezrobotnej.


Ważne:

Należy dostarczyć tylko ksera / scany dokumentów.

Akty, zaświadczenia powinny być przetłumaczone na język angielski lub norweski.


*Pobierz wykaz potrzebnych dokumentów w PDF*