Kontantstøtte - Dodatek do zasiłku rodzinnego


Chciałbyś szybko i skutecznie załatwić sprawy związane z zasiłkiem rodzinnym (kontantstøtte)?
Wypełnimy i dostarczymy za Ciebie wszystkie niezbędne dokumenty tak abyś otrzymał zasiłek z NAV w jak najkrótszym czasie czasie!


Wykaz potrzebnych dokumentów:

Dodatek do zasiłku rodzinnego (kontantstøtte) przysługujące na każde dziecko w wysokości 7 500 NOK miesięcznie między 13, a 23 miesiącem życia dziecka:

1. Kopia dokumentu tożsamości obojga rodziców (dowód osobisty lub paszport).
2. Akt urodzenia dziecka / dzieci.
3. Akt małżeństwa.
4. Pozwolenie na pobyt i pracę w Norwegii (dokument o nazwie registreringsbevis lub varig oppholdstillatelse) jeżeli się go posiada.
5. Zaświadczenie o wspólnym adresie zamieszkania z dzieckiem / dziećmi.
6. Umowa o pracę, dokumenty potwierdzające prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub dokumenty potwierdzające inny dochód np. przyznanie zasiłku przez NAV. Dokumenty muszą być od miesiąca starania się o zasiłek.
7. Odcinki wypłat wszystkie od miesiąca miesiąca starania się o zasiłek.
8. Dokument o nazwie A - melding oppsummering za ostatni rok podatkowy (biały dokument z niebieskim nagłówkiem, który zastępuje od 2015 r. zielony dokument o nazwie lønns – og trekkoppgave ) otrzymywany od każdego z pracodawców.
9. Odcinki wypłat za obecny rok podatkowy.
10. Wypełniony formularz o nazwie „ Formularz danych - dodatek do zasiłku rodzinnego (kontantstøtte).” dostępny w zakładce „Formularze”.

Dodatkowo będzie konieczność podania numeru PESEL dziecka / dzieci, informacji czy drugi rodzic jest aktywny zawodowo i od kiedy oraz czy na któreś z dzieci było pobierane 500 plus lub zostało o to złożone wraz z datami.

Jednym z kryteriów otrzymania tego zasiłku jest przynależność do systemu ubezpieczeń społecznych w Norwegii i / lub innym kraju EOG obojga rodziców przez minimum 5 lat, okresy z różnych państw można łączyć.


Ważne:

Należy dostarczyć tylko ksera / scany dokumentów.

Akty, zaświadczenia powinny być przetłumaczone na język angielski lub norweski.


*Pobierz wykaz potrzebnych dokumentów w PDF*